Parçalı az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

ERVAH KABRİSTANLIĞI GİRİŞİ LED IŞIKLARLA AYDINLATILDI

Aksaray Güncel - Temmuz 4, 2020 07:19 A A

Aksaray Belediyesi, içerisinde yedi binden fazla evliyanın medfun olduğu Ervah Kabristanlığının girişini led ışıklarla aydınlatarak hoş bir görünüm kazandırdı. Yeni nesil ışıklandırma sistemiyle birlikte Kabristanlık girişine ışıklı “Somuncu Baba Diyarı Aksaray” yazısı eklendi.

Aksaray Belediyesi estetik dokunuşlar yaparak şehrin birçok noktasını hoş bir görünüm kazandırıyor. Belediye son olarak Ervah Kabristanlığı girişini dekoratif aydınlatma sistemiyle donattı. İçerisinde birçok evliyanın ve velinin mefdun olduğu kabristanlık giriş kapısı yeni nesil ışıklandırma sistemi ve projektörlerle aydınlatıldı. Benzer çalışma kabristanlık girişinde yer alan çeşmeye de uygulandı.

Aksaray Belediyesi şehrin tanıtımına katkı sunmak için kabristanlık girişine ışıklı “Somuncu Baba Diyarı Aksaray” yazısı yerleştirdi.

ARAÇ FİLOSUNA DAHİL EDİLEN ARAÇLAR İŞ BAŞI YAPTI

Aksaray Belediyesi’nin hizmet kalitesini artırmak amacıyla araç filosuna kattığı yeni iş makineleri ve araçlar iş başı yaptı.

Aksaray Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü bu yaz sezonunda en yoğun mesai dönemini yaşıyor. Şehrin pek çok noktasında yol yapım, yol açma ve asfalt serim çalışması aralıksız sürüyor.

Aksaray Belediyesi özellikle yol yapım çalışmalarına kullanmak üzere bünyesine en son kattığı teknolojik donanıma sahip iş makineleri sahaya indi. Aksaray Belediyesinin aldığı araçlar arasında yer alan son teknoloji ürünü kombi tipi sathi asfalt kaplama aracı, yeni açılan yolları daha nitelikli hale getirmeye başladı.

Yavuz Sultan Selim mahallesinde yeni açılan yollara mıcır seriminde kullanılan kombi tipi sathi asfalt kaplama aracı kısa süre içerisinde önemli mesafe kat etti. Mahallede birçok yol sathi kaplama yapıldı. Yeni kombine aracın belediyenin gerçekleştireceği çalışmalara önemli katkılar sağlayacağı aktarıldı

AKSARAY BELEDİYESİ CUMA NAMAZINDA SECCADE VE MASKE DAĞITTI

Aksaray Belediyesi, Cuma namazını kılmak için camilere giden vatandaşlara maske ve tek kullanımlık seccade dağıttı.

Salgın tedbirleri dolayısıyla her hafta olduğu gibi bu hafta Cuma Namazı öncesi önleyici tedbirler alan Aksaray Belediyesi, Cuma namazı kılınacak Cami ve bahçelerinde çevre temizliği yaparak camileri ibadete hazır hale getirdi.

 

Cuma namazı öncesinde ibadetin yapılacağı cami önlerinde stant kuran Aksaray Belediyesi ekipleri, maskesi olmayan vatandaşlara koruyucu maske ve tek kullanımlık seccade dağıttı.

Cuma namazı için camilere gelen vatandaşlar, sosyal mesafe kurallarına uygun saf tutarak namazlarını eda ettiler.

Bu haber 902 kez okundu.
902 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 07:19 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.