15° Açık
  • EURO
  • DOLAR

EVREN İSMİ NEREDEN GELİYOR

Aksaray Güncel - Mart 29, 2019 10:12 A A

Vatandaş  arasında konuşulan yaygın bir söylentiyi işleyeceğiz bu haberimizde farkımız farklılıkta.

12 eylül 1980 Ülkenin üstüne kabus gibi gibi çöken ülkeyi ve islam ümmetini 20 yıl geriye götüren 4 bin kişinin öldüğü 10 bin  kişinin kayıp olduğu kanlı darbenin olduğu gün.Bu kanlı darbeyi yapan dönemin komutanı Kenan Evren.Hasta yatağında yargılandı.

O yıllarda bir adet vardı darbeyi destekleyenler ve ondan çıkar sağlamaya işlerini yürütmeye çalışanların tümü çocuklarına Kenan ve Evren isimlerini verdiler.

Bizim adayımız Evren Dinçer de tam o tarihlerde kanlı darbenin 1 yıl sonrasında doğdu,Evren ismini alan çocuklardan biri idi.

Ailenin aslında sosyal demokrat bir aile olduğu kendilerini gizlemek için çocuklarına bu ismi verdikleri konuşulanlar arasında Evren Dinçeri ve ailesini yakından tanıyan bir siyasetçimizin iddası Evren Dinçer ve ailesinin hala sosyal demokrat olduğu son bir kaç yıl öncesine kadar Babasının her ortamda chp yi savunduğu söylemişti.

Bir başka konu ise Hükümetimizin bu tip durumlar için çıkarmış olduğu bir yasa ile isim değiştirme sadece bir dilekçe ile olabilirken bunuda yapmayan Sayın belediye başkan adayımızın isminden rahatsız olmadığı kesin.

Bütün bunları bir çerçevede toplarsak evren isminin nereden geldiği neredeyse kesin gibi,

 

Bu haber 2666 kez okundu.
2.666 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 10:12 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.