14° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

GAYEMİZ NE OLMALI DEMEDEN AMAÇIMIZ NE OLMALI DEMELİYİZ

Aksaray Güncel - Ağustos 17, 2020 10:33 A A

Gayemiz doğru olanı yazmak, yanlışlardan kaçmaktır… Ardında bırakılan yaşlı gözlere yoldaş olmaktır… Amaç dışında meydana gelen olaylarla mücaadele etmekten başka gayemiz olmamalı ve bunu başarmak için daima çalışmalıyız… Ayrıca yanlış yapılan herşeye karşı ise birlik ve bereberlikle karşı durmalıyız.

Amaçlar bir olmalı ve başarıya birlikte gövüs germeliyiz. Bir yol çiziyorsak onun arkasında durmalı ve gerekirse her türlü mücaadeleyi vermeliyiz. Var olan birşeye yokmuş gibi bakmamalı ve onun doğruluğuna kanaat getirmeliyiz. Ayrıcalıklı olmadan bir şeyin doğru dürüst yolunda gittiğine inanmalı ve o yoldan ayrılmadan gitmeye devam etmeliyiz. Doğru olan yol dürüst çalışmanın ve amaçına en kısa zamanda ulaşmanın yoludur.

Herkes tekbaşına kendini düşünmez ve karşısındaki kişinin derdine ortak olursa o zaman bu yaşam şartları değişir ve muaffak olunur. Gayemiz ne olmalı demeden, yapacağımız bir işde daima amaçımız ne olmalı demeliyiz. Bu desturla çalışırsak gayemize her zaman ulaşır ve başarıya yakalarız. Ayrıca senelerdir bizleri yanlış yollara sevk eden siyasilerin amaçları doğrultusunda hizmet etmiştik, ama bir sonuca ulaşamadık. Şimdi ise kendi çizdiğimiz ve doğru olduğuna inandığımız bir çizgi olmalı ve o yolda daima başarıdan başarıya koşmalıyız. Salih yollarda olan kişiler her zaman amaçına ulaşmıştır. Bizleri tek bekleyen gaye ve amaç olmalıdır. Daima kendimizi değil milleti düşünmeli, milletle olmalıyız. Siyasi düşüncelerle iş yapmak başarının yolu değil başarısızlığın yoludur…..

Siyasette dürüstlük her zaman istenilen hedefin ve hedeflerin kapısını açar. Kapalı kapılar ardında yapılan siyaset fayda değil zarar verir. Sizler seçilmiş kişilersiniz, Türk halkının güvendiği kişilersiniz…Siyaseti rant değil hizmet için kullanın, koltukta oturmayın , sizlere güvenen bu milletin ümütlerin boşa çıkarmayın. Saygılarımla

ZEKAİ ARKAÇ

EMEKLİ GAZETECİ

Bu haber 1137 kez okundu.
1.137 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 10:33 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.