12° Açık
  • EURO
  • DOLAR

GÜZELYURT İLÇEMİZİN TURİZM POTANSİYELİNİ EN İYİ ŞEKİLDE DEĞERLENDİRMEK İÇİN İMKÂNLARIMIZI SEFERBER EDECEĞİZ

Aksaray Güncel - Kasım 11, 2020 08:37 A A

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu: ‘Güzelyurt İlçemizin turizm potansiyelini en iyi şekilde değerlendirmek için imkânlarımızı seferber edeceğiz’

Vali Hamza Aydoğdu Güzelyurt İlçesini ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Kaymakamlık, Belediye Başkanlığı, KOP İdaresi Başkanlığı ve Ahiler Kalkınma Ajansı işbirliğinde ilçenin turizm potansiyeli ve turizm yatırımlarının değerlendirildiği toplantıya başkanlık eden Vali Aydoğdu Aksaray’ın, Güzelyurt’un turizmde hak ettiği yere gelmesi için hep birlikte gayret göstereceklerini söyledi.

Güzelyurt İlçesinde Kaymakamlığı ziyaret eden Vali Aydoğdu tabi güzellikleri ile keşfedilmeyi bekleyen ilçenin Aksaray’ın önemli turizm merkezleri arasında bulunduğunu söyledi.

Vali Aydoğdu beraberinde İlçe Kaymakamı Nurullah Cemil Erciyas, Ağaçören Kaymakamı Osman Acar, Belediye Başkanı Ünal Değirmencioğlu, Vali Yardımcıları Mehmet Tanışır, Yasin Ardıç, KOP idaresi Başkanı Halil İbrahim Tongur, Özel İdare Genel Sekreteri Yüksel Çelik, Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Doğan, Tarım ve Orman İl Müdürü Bülent Saklav, Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, AHİKA Genel Sekreteri Bekir Varol, İl Genel Meclis Üyeleri Fahrettin Akyamaç, Hayrullah Balkır ve teknik personeller ile birlikte Manastır Vadisi, Güzelyurt Göleti, Yüksek Kilise ile yine ilçenin ziyarete açık ve açılması değerlendirilen turizm alanlarında uygulanması değerlendirilen projelerle ilgili yerinde incelemelerde bulundu.

-Turizm projelerinin sağlam altyapısı olmalı, Aksaray turizmde zaman kaybedemez

Vali Aydoğdu bir dönem otel olarak hizmet veren belediye yanındaki tarihi binada düzenlenen toplantıda Güzelyurt İlçesinde mevcut durum, turizmin geliştirilmesi ve ilçeye daha çok turistin gelmesini sağlayacak projelerle ilgili bilgi aldı.

Toplantıya katılan KOP İdaresi Başkanı Halil İbrahim Tongur, AHİKA Genel Sekreteri Bekir Varol ve ilgili teknik personellerden hazırlanacak projelere sağlanabilecek hibe destek programları hakkında görüşlerini alan Vali Aydoğdu; Aksaray ve turizm bölgelerinin turizm potansiyelini ortaya çıkartacak, bu alanda gelişmesini sağlayacak projelerin uygulanması için ilgili tüm imkânların seferber edileceğini söyledi.

Bölgenin tabi güzelliklerinin turizme kazandırılmasının büyük önem taşıdığını vurgulayan Vali Aydoğdu; “Bu konuda hazırlanan projelerin bir an önce hayata geçirilmesi çok önemli. Hazırlanan her projenin uygulanabilirliği ve bunları destekleyecek altyapısı iyi hazırlanmalı. Aksaray bu konuda zaman kaybedemez. İlgili kurum ve kuruluşlar bu alanda hazırlıklarını zaman kaybetmeden eksiksiz tamamlayacak. Şehrimizi turizm bölgelerimizi turizmde hak ettiği yere taşıyacak projeleri hayata geçirmek için daha çok çalışacağız’ dedi.

Bu haber 1171 kez okundu.
1.171 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 08:37 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.