12° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

HAK-İŞ HEYETİ REKTÖR ŞAHİN’LE GÖRÜŞTÜ

Diğer - Temmuz 3, 2020 10:13 A A

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, kampüsteki tüm çalışmaların ASÜ ailesinin her bir ferdinin emek ve katkılarıyla şekillendiğini söyledi.

Hak-İş Sendikası Aksaray Şube Başkanı Nedim Deniz ve beraberindeki heyet Rektör Şahin’i ziyaret etti. Sendikanın ülke genelinde ve Aksaray özelinde yürüttüğü faaliyetler hakkında bilgiler veren Deniz, çalışanların ekonomik ve sosyal kazanımları için gayretli şekilde çalıştıklarını vurguladı. Rektör Şahin de kampüste yapılan çalışmalara tüm çalışanların önemli katkılar sunduğunu belirterek, ziyaretlerinden dolayı Sendika heyetine teşekkür etti. Ziyaret, yapılabilecek çalışmaların istişare edilmesiyle tamamlandı.

ŞAHİN, MEZUNİYET HATIRASI OLARAK ÖĞRENCİLERLE FİDAN DİKTİ

Okulla ilgili işlemlerini tamamlamak için Aksaray’a gelen ve memleketlerine dönmeden önce mezuniyet hatırası olarak kampüsün farklı noktalarında fotoğraf çektiren öğrencilerle karşılaşan Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, bir grup öğrenciyi makamına davet ederek kahve ikram etti, bir grup öğrenciyle ise fidan dikti.

Gıda Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Halime Akkum ve arkadaşı Merve Sefa Karakaya ile karşılaşan Prof. Şahin, öğrencileri makamında ağırladı. Bir süre öğrencilerle sohbet eden ve mezuniyet sonrası hayatlarında başarılar dileyen Şahin, öğleden sonra ise İslami İlimler Fakültesi önünde, okulla alakalı işlemlerini tamamlamak üzere bulunan öğrencilerle karşılaştı. Zamanın hızla akıp gittiğini ve mezuniyetle birlikte öğrencilerin yeni bir hayata başlayacağını ifade eden Şahin, “Mezuniyet törenleri öğrencilerin hafızasında çok değerli bir noktada bulunuyor. Yaşanan pandemi münasebetiyle bu yıl mezuniyet törenleri yapılamayacak. Bu nedenle öğrencilerimiz, memleketlerine dönmeden önce kampüste hatıra fotoğrafı çektiriyor. Öğle saatlerinde iki öğrencimizle Rektörlükte görüştük ve ‘kırk yıllık bir hatır’ oluşturmak için kahve içtik. Öğleden sonra ise bir grup öğrencimizle İslami İlimler Fakültesi önünde karşılaştık. Onlarla birlikte de kampüse ‘ömürlük bir hatıra’ oluşturmak adına fidan diktik. Biz, tüm öğrencilerimizi çok seviyoruz ve onlarla en kısa sürede yeniden buluşmayı umut ediyoruz. Mezun durumdaki öğrencilerimize yeni hayatlarında başarılar diliyoruz” dedi.

 

Öğrenciler ise Rektör Şahin’e teşekkür ederek, böylesi bir karşılaşmanın kendileri için farklı bir mezuniyet hatırası olduğunu ifade ettiler.

MBHD YÖNETİCİLERİNDEN NEZAKET ZİYARETİ

Milli Beka Hareketi Derneği (MBHD) İç Anadolu Bölge Başkanı Arif Aparı ve Aksaray İl Başkanı Mehmet İçli, Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin’e nezaket ziyaretinde bulundu.

Derneğin çalışmaları ve planladığı projelerle alakalı bilgiler veren Aparı ve İçli, insanlığın ortak mirası olan Türk ve İslam Medeniyetinin tarihi, kültürel ve manevi mirasına sahip çıkarak, özgün niteliği ile gelecek nesillere ulaşmasını sağlamak için çalıştıklarını söyledi.

Rektör Şahin ise Dernek Yöneticilerine ziyaretleri münasebetiyle teşekkür etti ve çalışmalarında başarılar diledi

Bu haber 676 kez okundu.
676 Okunma sayısı
Diğer - 10:13 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.