12° Açık
  • EURO
  • DOLAR

HALKIMIZIN SAĞLIĞI İÇİN EKİPLERİMİZ İŞBAŞINDA

Aksaray Güncel - Ocak 7, 2021 09:18 A A

Aksaray Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, halk sağlığını korumak için şehir genelindeki market ve süpermarketleri yetki ve çalışma yönetmeliği doğrultusunda denetledi. Denetimlerde kaldırım işgali, işyeri hijyeni, ruhsat denetimi, fiyat etiketlendirmesi kontrol edildi. Kuralları ihlal ettiği tespit edilen işyerleri ile ilgili idari işlem başlatıldı.

Aksaray Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, vatandaşların rahat ve güvenli ortamlarda alışveriş yapmalarını sağlamak için il sınırları içinde faaliyet gösteren süpermarket ve gıda ürünleri satan işyerlerini denetledi. Daha önce işyerlerine yönelik sayısız denetim yapan Zabıta Müdürlüğü ekipleri, işletmelerin kaldırım işgali yapmasına izin vermezken ürünlerin son kullanma ve etiket fiyatlarını kontrol ettiler.

İşyeri hijyen kurallarına uyup uymadıklarını tek tek kontrol eden ekipler, işyerlerine ait işyeri açma ve çalıştırma ruhsatlarını denetime tabi tuttu.

Aksaray Zabıta Müdürlüğünden yapılan açıklamada gıda güvenliği için gerçekleştirilen denetimlerin sıklıkla devam edeceği bildirildi. Ayrıca yapılan denetimlerde kuralları ihlal eden işletmelerin ilk olarak uyarıldığı ve kural ihlalini ısrarla sürdüren işletmeler hakkında idari işlem başlatıldığı açıklandı.

Bu haber 878 kez okundu.
878 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 09:18 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.