15° Açık
  • EURO
  • DOLAR

HAYAL KURMAK ÇOK KIYMETLİDİR

Aksaray Güncel - Mart 1, 2019 16:43 A A

 

 

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, hayalleri olmayan bir toplumun, bir neslin, bir kuşağın ve bir milletin, var olma ve bir şeyler üretme imkânının olamayacağını söyledi.

 

ASÜ, İlim Yayma Cemiyeti ve Türkiye İlahiyat Tedrisatına Yardım Eden Dernekler Federasyonu (TİDEF) işbirliği ile düzenlenen “İlahiyat Vizyon Programı”nın açılışında konuşan Şahin, hayal kurmanın çok kıymetli olduğunu ifade etti. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Yürütmenin Yapılandırılması Komisyonu’nda görev aldığını anımsatan, milletin ve devletin geleceğine yönelik müspet fayda sağlamaya çalıştıklarını kaydeden Şahin, “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Yürütmenin Yapılandırılması Komisyonu’nda -Sayın Cumhurbaşkanımızın da tensipleriyle- görev aldık. O süreçte, Cumhurbaşkanlığına bağlı politika kurulları oluşturduk. Bu kurumlar devletimizin ve milletimizin hayallerini gerçekleştiren kurullar şeklinde tasarlandı. Bu hayalleri gerçekleştirecek bireylerin bu toplantılardan çıkmasını umut ediyoruz. Hayal kurmak önemlidir ama ayaklarınız da yere basacak. Kökünüz hep burada olsun ve geleceği bu topraklardan hayal edin…” dedi. İlim Yayma Cemiyeti Başkanı Ali Boysak ve İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Necmettin Aygün’ün, programın amacını içeren konuşmalarının ardından kürsüye gelen Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz, öğretmenlik mesleğine dikkat çekti. Yılmaz, din eğitimi ve öğretmen kavramlarını detaylı şekilde anlattı ve Türkiye’deki din eğitiminin geleceği hususunda bilgiler aktardı.

 

Toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, İl Müftüsü Cemalettin Bal, TİDEF Yöneticileri ve öğrenciler iştirak etti.

Bu haber 1084 kez okundu.
1.084 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 16:43 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.