Parçalı az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

JANDARMA KOMUTANI BİLGİÇ’TEN NEZAKET ZİYARETİ

Aksaray Güncel - Ağustos 11, 2020 08:27 A A

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, toplumsal refah ve huzur için yapılan her çalışmaya sorumluluk alanları dâhilinde katkı sunmaya çalıştıklarını söyledi.

Kısa süre önce Aksaray’a atanan İl Jandarma Komutanı Albay Halil Murat Bilgiç, Rektör Şahin’e nezaket ziyaretinde bulundu. Öteden bu yana şehirdeki tüm kurum ve kuruluşlarla işbirliğini önemsediklerini ve iyi işleri çoğaltmak adına ahenk içerisinde çalıştıklarını ifade eden Şahin, “Toplumsal refah ve huzur için yapılan tüm çalışmalara kendi sorumluluk alanımız dâhilinde katkı sunmaya gayret ediyoruz. Sayın Komutanımıza nazik ziyaretleri için teşekkür ediyor, Aksaray’daki vazifesinde başarılar diliyoruz” dedi. Ziyaret, süreç içerisinde yapılabilecek çalışmaların istişaresiyle tamamlandı.

15 TEMMUZ ŞAHİTLERİNDEN TÜRKİYE’NİN YARINLARINA

Kadın ve Demokrasi Derneği’nin (KADEM) İletişim Başkanlığı’nın desteğiyle başlattığı “BİZ81İZ” projesine Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin de bir video ile katıldı.

15 Temmuz’da yaşanan hain darbe girişimine ve süreçte yaşananlara tanıklık eden herkesi “15 Temmuz ve Hissettikleriniz” temasıyla buluşturan bir dijital hafıza olan “BİZ81İZ” projesi, gelecek nesillere dijital bir miras bırakmayı hedefliyor. Dileyen herkes kendi videosunu çekerek 15 Temmuz’a ilişkin duygularını ve o geceye dair kişisel hikâyelerini https://biz81iz.com adresine gönderebiliyor.

ASÜ Rektörü Şahin de bir video ile projeye dâhil oldu. 15 Temmuz gecesini, darbe kalkışmasını haber aldığı anı, o an hissettiklerini ve neler yaptığını 6,5 dakikalık bir videoda anlatan Prof. Şahin, “Allah o günleri bizlere bir daha yaşatmasın, devletimize, milletimize zeval vermesin” sözleri ile mesajlarını tamamlıyor.

Bu haber 909 kez okundu.
909 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 08:27 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.