Parçalı az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

JANDARMADAN İLKÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİNE EĞİTİM

Aksaray Güncel - Aralık 29, 2020 08:40 A A

Aksaray İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk alanında bulunan İlköğretim Okullarında eğitim gören öğrencilere daha önce jandarma trafik personeli tarafından trafik güvenliği eğitimleri yüze yüze ve eğlenceli hale getirilerek uygulamalı bir şekilde verilmiştir.
Covid-19 salgını nedeniyle uzaktan eğitime geçilmesi üzerine İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile koordine kurularak uzaktan eğitim uygulamaları üzerinden (1117) öğrenciye trafik güvenliği eğitimi verilmiştir.
Bu kapsamda öğrencilere Jandarma trafik personeli tarafından emniyet kemeri takılması, okul servis araçlarında uyulması gereken kurallar, trafikte dikkat edilmesi gereken diğer konular hakkında bilgilendirme yapılmış ardından öğrencilerden gelen sorulara cevap verilmiştir.
Trafik eğitimleri ile yarının bireylerinin şimdiden yetiştirilmesi ve onların yetiştireceği nesillere alt yapı oluşturulması hedeflenmiştir.
Trafik bilincini ileri seviyeye getirmek amacıyla çocuklarımıza yönelik farkındalık çalışmalarımıza ve trafik eğitimi faaliyetlerimize hassasiyetle devam edilecektir.

Bu haber 1094 kez okundu.
1.094 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 08:40 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.