Parçalı az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

JANDARMADAN KUMARA BASKIN

Aksaray Güncel - Aralık 31, 2020 12:31 A A

Aksaray İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde Koronavirüs salgınının toplum sağlığı açısından oluşturduğu riski yönetebilmek, sosyal haraketliliği ve insanlar arası teması azaltarak sosyal izolasyonu tesis etmek amacıyla Sağlık Bilim Kurulunun tavsiyeleri ile Bakanlıklarımızın genelgeleri doğrultusunda İl Umumi Hıfzısıhha ve İl Pandemi Kurulumuzda birçok karar alınıp uygulanmaktadır.

Bu kapsamda Ortaköy ilçesi Balcı Mahallesi mülki sınırları içerisinde; 30 Aralık 2020 günü saat 20.40 sıralarında mandırada kumar oynandığına dair ihbar alınması üzerine yapılan kontrollerde şüpheliler A.K., Y.K., A.Ç., S.D., Y.T., T.S., Z.T., A.U. ile M.Ö isimli şahısların okey oyunu oynadıkları, maske takmadıkları, sosyal mesafe ve sokağa çıkma kısıtlaması kurallarına uymadıkları tespit edilmiştir.

Kumar oynandığına dair herhangi bir suç unsuruna rastlanılmamış olup, şahıslara sosyal mesafe kuralına uymamaktan (9×3.150=28.350 TL), sokağa çıkma yasağına uymamaktan (9×3.150=28.350 TL) ve maske takmamaktan (7×900=6.300 TL) olmak üzere toplamda (63.000) TL idari para cezası uygulanmıştır.

Ayrıca A.Ç. isimli şahsın üzerinde yapılan kontrolde (2) gram esrar maddesi bulunmuş, Cumhuriyet Savsıcının talimatı ile adli işlemlere başlanmıştır.

İlimizde Koronavirüs yayılımının engellenmesi ve vatandaşlarımızın sağlığının korunması için İl Umumi Hıfzısıhha Kurulu kararlarına uyulması önem arz etmekte olup, bu konuda kontrollerimiz titizlikle devam etmektedir.

Bu haber 768 kez okundu.
768 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 12:31 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.