12° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

KIBRIS GAZİSİNE SON GÖREV

Aksaray Güncel - Ekim 22, 2020 08:51 A A

Kıbrıslı Kıbrıs Gazisi 71 yaşındaki Raşit Özdemir hayatını kaybetti. 137 Kıbrıs Gazisinden birisi olan Raşit Özdemir son yolculuğuna dualarla uğurlandı.

Yaşlılığa bağlı rahatsızlıkları nedeniyle bir süre tedavi gören Gazi Özdemir, Somuncu Baba Külliyesinde İkindi namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından dualarla toprağa verildi.

Merhum Özdemir’in cenaze törenine Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, Emniyet Müdürü Murat Kolcu, İl Jandarma Komutanı Albay Halil Murat Bilgiç, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Başkanı Mustafa Dağ, gaziler, jandarma ve emniyet personelleri ile vatandaşlar ve Gazi Raşit Özdemir’in yakınları katıldı.

Vali Hamza Aydoğdu merhum Özdemir’e Allah’tan rahmet dileyerek ailesi ve yakınlarına başsağlığı diledi. Gaziler Derneği Başkanı ve Musatfa Dağ Özdemir’in Deniz Astsubay olarak Aksaray merkezin tek Gazi subayı olduğunu söyledi.

Aksaray’da 137 Kıbrıs Gazisi bulunduğunu kaydeden Dağ, son vefat ile Kıbrıs Gazisi sayısının 105’e düştüğünü belirtti. Merhum Özdemir’in annesinin Kıbrıslı olduğunu ifade eden Dağ, Kıbrıs’ta yaşayan Özdemir’in uzun süre önce Aksaray’a gelerek kente yerleştiğini bildirdi.

Bu haber 786 kez okundu.
786 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 08:51 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.