15° Açık
  • EURO
  • DOLAR

Mehmet Altınsoy Anılacak

Aksaray Güncel - Şubat 18, 2019 16:19 A A

Başkentte yaşayan Aksaraylı bürokratlar ve iş adamlarından oluşan heyet sırasıyla Ziraat Odası, Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği, Ticaret ve Sanayi Odası ve son olarak Ticaret Borsasını ziyaret etti.

Altınsoy İçin Program Düzenlenecek

Ziyarette birlik ve beraberliğin önemi vurgulanarak yapılan istişare toplantısında dikkat çeken madde ise Aksaray’ın Yetiştirmiş olduğu müstesna insanlardan, Devlet Bakanlığı, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve Aksaray’ın il olmasında çok büyük emekleri olan değerli büyüğümüz Mehmet Altınsoy’un ölüm yıl dönümü nedeni ile Ankara’da anma programı düzenlenmesine karar verildi. Ankara’da yapılacak anma programının hazırlıklarını yapmak için bir komisyon oluşturuldu. Yapılacak hazırlıklar sonucunda Ankara’da değerli büyüğümüz Mehmet Altınsoy’un anılacağı bildirildi. Mehmet Altınsoy anısına okunan Kur’an tilaveti sonrası program son buldu.

Ticaret Borsasına yapılan ziyarette Borsa Başkanı Hamit Özkök, ATSO Başkanı Cüneyt Göktaş,  Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak, Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı ve İl Genel Meclis Üyesi Mahmut Aktürk katıldı.

Altınsoy Kimdir?

1924 yılında Aksaray’da doğdu. 1961-1969 yılları arasında milletvekilliği, 1965’te Devlet Bakanlığı, 1961 Kurucu Meclis üyeliği yaptı. Eski Başbakanlardan Turgut Özal hükümeti döneminde Anavatan Partisi’nden belediye başkanı seçilen Altınsoy, 1984-1989 yılları arasında ilk Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olarak görev yaptı.  Avukatlık yaptı. Diyanet İşleri Başkanlarından Ahmet Hamdi Akseki’nin damadıdır. Evli ve iki çocuk babasıydı. 17 Şubat 2007 tarihinde vefat etti. Borsa Basın

Bu haber 1743 kez okundu.
1.743 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 16:19 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.