14° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

MEHTERAN TAKIMI GÖSTERİSİ SOKAKLARDA BAYRAM HAVASI ESTİRDİ

Aksaray Güncel - Ocak 19, 2021 08:31 A A

Aksaray Belediyesi mehter takımı, sokağa çıkma kısıtlaması sebebiyle evlerinde kalan vatandaşlar için moral konseri verdi.

Korona virüs ile mücadele tedbirleri kapsamında hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasında boş kalan Aksaray sokakları mehteran marşları ile yankılandı.

Aksaray’ı cadde cadde, sokak sokak dolaşan mehter takımı, mehteran marşları ile vatandaşları coşturdu. Mehteran takımına binicilik kulübünden atlı ekiplerde eşlik etti. Birçok vatandaş, balkonlara çıkarak mehter takımını alkışladı. Kimileri balkonlarda Türk Bayrağı açtı, kimileri cep telefonları ile o anı ölümsüzleştirdi.

Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasına uyarak evlerinde kalan vatandaşlar balkonlardan sepet uzatarak dağıtılan hediyelerden aldılar. Bu duruma en çok sevinen yine çocuklar oldu. Mehteran gösterisi sırasında mahalleli çocuklara sürpriz hediyeler dağıtıldı. Vatandaşlar, sokaklarda bayram havası estiren Belediye ekiplerine teşekkür ettiler.

Belediye Başkanı Evren Dinçer, sokağa çıkma kısıtlamasında vatandaşların en çok morale ihtiyaç duyduğunu ve vatandaşların evde kaldığı sürece her hafta sonu farklı etkinlikler düzenleyeceklerini belirtti.

Bu haber 1724 kez okundu.
1.724 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 08:31 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.