12° Açık
  • EURO
  • DOLAR

MİLLETVEKİLİ AYDOĞDU’NUN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

Aksaray Güncel - Ekim 28, 2020 06:50 A A

Bugün, Türk Milleti olarak şanlı tarihimizde çok önemli bir dönüm noktasını, Cumhuriyetimizin ilanının 97’inci sene-i devriyesinin coşkusunu ve heyecanını, en önemlisi de gurur ve iftiharını milletçe idrak ediyoruz.

Bu anlamlı günde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, İstiklal Harbimizin kazanılmasına ve Cumhuriyetin ilanına öncülük eden tüm kahramanlarımızı tazimle yâd ediyor, bin yıllık vatanımız Anadolu topraklarının her karışında kanı ve alınteri olan tüm ecdada, şehitlerimize, gazilerimize Allah’tan rahmet diliyorum.

Türkiye Cumhuriyeti; asırlardır hürriyetinden ve onurundan taviz vermektense ölmeyi tercih eden asil bir milletin şahlanışının, küllerinden yeniden doğuşunun nişanesidir.

29 Ekim 1923’te bir kez daha tüm dünyaya iradesine hiç kimsenin müdahil olamayacağını kanıyla ve canıyla ilan eden Milletimiz, tıpkı 97. Yıl önce olduğu gibi bugün de İstiklal Harbimizi zafere taşıyan, Cumhuriyetimize hayat veren aynı ruhla dimdik ayaktadır. Milletimizin, maneviyatından ve asli köklerinden aldığı inanç ve güçle tarih sahnesindeki yerini aldığı İstiklal Mücadelesindeki başarımızı nasıl birlik ve beraberliğimize borçluysak, bugün önümüze çıkabilecek engelleri aşmak için yine birlik ve beraberliğe ihtiyacımız vardır.

Bu vesile ile Cumhuriyetimizin ilan edilişinin 97. yıl dönümünde Gazi Paşamızı ve silah arkadaşları ile aziz vatanımızın bölünmez bütünlüğü ve bağımsızlığı için canlarını ortaya koyan tüm şehit ve gazilerimizi rahmet niyazı ve saygı ile anıyor, milletimizin Cumhuriyetinin ebed – müddet olması ve azmi ile Türkiye’nin bayramını kutluyorum.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun.

Cengiz AYDOĞDU

Aksaray Milletvekili

 

Bu haber 946 kez okundu.
946 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 06:50 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.