Parçalı az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

ORTA REFÜJLER RENGARENK ÇAKIL TAŞLARI İLE SÜSLENİYOR

Aksaray Güncel - Eylül 23, 2020 07:23 A A

Aksaray Belediyesi tarafından daha önce düzenleme yapılan Recep Tayyip Erdoğan Gençlik Parkı çevresindeki orta refüjler renkli çakıl taşları ile süsleniyor.

Recep Tayyip Erdoğan Gençlik Parkının içerisinde bulunan Gençlik ve Bilim Merkezinin yakın bir zamanda açılması ile vatandaşların sıklıkla kullanacağı yolların orta refüjleri kent estetiğine uygun hale getirildi.

Aksaray Belediyesi ekiplerince daha önce peyzaj çalışmaları yapılan orta refüjler de yapılan çalışma ile parkın çevresi estetik bir görünüme kavuştu.

Kent genelinde yapılan peyzaj ve estetik çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Evren Dinçer şu ifadeleri kullandı; ‘’Gündelik hayatın yoğunluğu içerisinde vatandaşlarımızın çevrelerine baktıklarında güzel görünümlü bir yaşam alanı içerisinde olduklarının hissini vermek amacı ile şehrimizin her noktasında estetiğe önem veriyoruz. Gençlik Parkımızın etrafındaki orta refüjlerde de yaptığımız çalışma ile vatandaşlarımıza güzel görünümlü ortamlar sunacağız.’’ Dedi.

AKSARAY BELEDİYESİ İMARA YENİ AÇILAN MAHALLELERİN ALT YAPI EKSİKLİKLERİNİ GİDERİYOR

Aksaray Belediyesi’ne bağlı Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekipleri İstiklal Mahallesinde içme suyu şebeke hattı çalışması başlattı.

Hızla gelişen Aksaray’ın planlı bir şekilde büyümesi için alt yapı çalışmalarına yoğunluk veren Aksaray Belediyesi, İstiklal mahallesinde yeni imara açılan 60. Caddede içme suyu şebeke hattı çalışmalarını sürdürüyor.

Yapılan çalışmalar kapsamında İstiklal Mahallesi 60. Caddede imara yeni açılan bölgeye 240 metre 140’lık polietilen boru döşenerek alt yapı eksikliği giderilmiş oldu.

Aksaray Belediyesi yetkililerinden verilen bilgiye göre imara yeni açılan bölgelerde alt yapı eksiklikleri giderildikten sonra asfalt ve kaldırım gibi üst yapı konularının üzerinde çalışılacağı bilgisi paylaşıldı.

Aksaray Belediyesi ekipleri alt yapı çalışması yaptıkları bölgelerde ilerleyen günlerde herhangi bir aksaklık yaşanmaması için her türlü etkeni detaylı olarak ele alarak çalışma yapıyor. Vatandaşlara sağlıklı kaliteli ve kesintisiz bir şekilde içme suyu hizmeti sunulabilmesi adına modern ve yeni nesil borular kullanılıyor.

Bu haber 840 kez okundu.
840 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 07:23 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.