Parçalı az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

OTOBÜS DURAKLARININ SAYISI ARTIRILIYOR

Aksaray Güncel - Eylül 15, 2020 11:52 A A

Aksaray Belediyesi vatandaşların hava şartlarından olumsuz etkilenmemesi için toplu taşıma araçlarının geçtiği güzergahlardaki durak sayılarını artırıyor.

Vatandaşlara temiz, refah ve kaliteli hizmet vermek amacı ile çalışmalar yürüten Aksaray Belediyesi hizmet kalitesini artırmak adına ulaşım alanında yaptığı yeni atılımlar vatandaşlar tarafından takdir ile karşılanıyor. Durakların yenilenmesi kapsamında yapılan çalışmalar kapsamında vatandaşların göz estetiğini olumsuz yönde etkileyen yıpranmış deforme olmuş durakların bakım ve onarımı yapılıyor. Ayrıca araçların geçtiği güzergahlarda oluşan durak ihtiyacının karşılanması için yeni duraklar monte ediliyor.

Şehir genelinde devam eden durak yenileme ve yeni durak monte etme çalışmalarına Belediye Başkanı Evren Dinçer’in talimatları ile bugün Pınar Mahallesinde devam edildi. Pınar Mahallesi sakinlerinin isteğini kırmayan Belediye Başkanı Evren Dinçer Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde görev yapan personellere Pınar Mahallesinde bulunan durakların bakım onarım işlerinin yapılmasını ve ihtiyaç duyulan güzergahlara yeni durakların monte edilmesi talimatını verdi. Başkan Dinçer’in talimatları ile harekete geçen ekipler Pınar mahallesi sakinlerinin taleplerini yerine getirdi.

Yapılan çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Evren Dinçer yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; ‘’Vatandaşlarımız her şeyin en iyisine layıktır. Bizler vatandaşlarımıza en kaliteli hizmeti vermek için sürekli yenilikler yapıyoruz. Ulaşım alanında konforu ve kaliteyi artırabilmek adına duraklarımızı yeniliyoruz. Vatandaşlarımızın taleplerini anında ve en hızlı şekilde karşılamanın mücadelesini veriyoruz.’’ Dedi.

YAVUZ SULTAN SELİM MAHALLESİNE ÇOCUKLAR İÇİN OYUN PARKI

Aksaray Belediyesi şehirde çocuk oyun parkı sayısını artırıyor. Yavuz Sultan Selim Mahallesine park ihtiyacı olan bölgeyi tespit eden ekipler, mahalleye yeni bir oyun park kazandırmak için hızlı bir çalışma yürütüyor.

Belediye Başkanı Evren Dinçer’in, oyun parkı olmayan mahallelere park yapılması talimatını vermesinin ardından şehir genelinde çalışma yürüten Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Yavuz Sultan Selim Mahallesi 74. Caddeye çocuk oyun parkı yapımı için kolları sıvadı.

 

Park Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, oyun parkı yapılacak alanda bordür çalışmalarına başladı. Parkın çevre yürüyüş yoluna parke taşı döşenirken önümüzdeki günlerde oyun grupları uygun noktalara sabitlenecek.

Parkın büyük oranında çimlendirme çalışmasının yapılacağı bilgisi verilirken oyun gruplarının olduğu alanların daha güvenli olması için sentetik zemin uygulaması yapılacak.

Yavuz Sultan Selim Mahallesine yapılan çocuk oyun parkında çalışmaların kısa sürede tamamlanacağı bildirildi.

AKSARAY BELEDİYESİ İBADETHANELERİN TEMİZLİĞİNİ AKSATMIYOR

Belediye Başkanı Evren Dinçer’in seçim öncesinde vaad ettiği projeler arasında yer alan ‘Cami Temizleme Ekibi’ projesiyle, şehirdeki tüm camiler belirli periyotlarla temizlenerek bakımı yapılıyor.

Tüm dünyada ve ülkemizde etkisini gösteren Covid 19 salgını sürecinde vatandaşların gönül rahatlığı ile ibadetlerine yerine getirmeleri için Camiler düzenli olarak temizlenerek dezenfekte ediliyor.

Şehrin birçok noktasında sürdürülen temizlik ve dezenfekte çalışmalarına bugün İmam Hüseyin Camii’nde devam edildi. Cami cemaatine temiz bir ortamda ibadet etme ve din görevlilerinin işlerini kolaylaştırmak adına yapılan temizlik çalışmaları kapsamında cami halıları başta olmak üzere ahşap yüzeyler ile cami dışındaki abdesthaneler detaylı olarak temizlendi. Çevre düzenlemesinin de yapıldığı cami, korona virüs salgınına karşı dezenfekte edildi.

Yapılan çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Evren Dinçer yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; ‘’Vatandaşlarımızın temiz ve nezih ortamlarda ibadet etmeleri için göreve geldiğimizde ‘Cami temizleme ekibi’ oluşturmuştuk. Bugüne kadar geçen süre içerisinde Cami Temizleme Ekimiz, camilerimiz düzenli olarak temizledi. Son yılların en büyük küresel salgını olan Covid 19 sürecinde bu tür temizlik çalışmalarımızın önemi daha çok ortaya çıktı. Pandemi sürecini en başından beri hassasiyetle takip ediyoruz. Salgının şehrimizde yayılımını önlemek adına birçok çalışmayı aynı anda yürütüyoruz. Yerel yönetimler olarak imkanlarımızı sonuna kadar kullanarak temiz ve sağlıklı ortamlar oluşturmanın mücadelesini veriyoruz.

Vatandaşlarımızın da bu konularda pandemi sürecinin gerektirdiği gibi maske, mesafe ve temizlik kurallarına riayet ederek sosyal hayatlarına devam etmelerini rica ediyoruz.’’ Dedi.

Bu haber 834 kez okundu.
834 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 11:52 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.