14° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

ÖZKÖK 24 TEMMUZ GAZETECİLER VE BASIN BAYRAMI

Aksaray Güncel - Temmuz 23, 2020 12:57 A A

Aksaray Ticaret Borsası Başkanı Hamit ÖZKÖK, Türk basınında sansürün kaldırılışının yıldönümü ve ‘24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’ dolayısıyla yayımladığı mesajda, halkın haber alma özgürlüğünün önemine işaret ederek, “İnsanlar için ekmek ve su ne kadar vazgeçilmezse, basın özgürlüğü de toplumlar için o kadar önemlidir” dedi.

Aksaray Ticaret Borsası olarak; özgür ve tarafsız basının, hem ekonomik hem sosyal gelişimimizde çok önemli rolü olduğuna yürekten inanıyoruz” .

Özkök mesajında şu ifadelere yer verdi: “Basınımız; toplumun bilgilendirilmesi, gelişmelerin ve fikirlerin topluma aktarılması gibi çok önemli bir misyonu yerine getirmektedir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de ifade ettiği gibi basın, milletin sesidir. Baskı ve kısıtlamalarla kalkınmanın sağlanamayacağı, sansürcü bir anlayışla mutlu ve güvenli bir gelecek kurmanın mümkün olmadığı, günümüzde herkesin ortak düşüncesi haline gelmiştir. O bakımdan özgürlük hakkımıza hepimiz, ekmeğimizi suyumuzu korur gibi sahip çıkmalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm basın emekçilerinin 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı en içten duygularımla kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım.”

Bu haber 1071 kez okundu.
1.071 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 12:57 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.