14° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

REKTÖR ŞAHİN’DEN ALBAY BİLGİÇ’E İADE-İ ZİYARET

Aksaray Güncel - Eylül 25, 2020 11:49 A A

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, Aksaray İl Jandarma Komutanı Albay Halil Murat Bilgiç’e iade-i ziyarette bulundu.

Kurumlar arası işbirliğinin toplumsal pek çok pozitif çıktısının olduğunu belirten ve ASÜ olarak tüm çalışmalarda bu hususu dikkate aldıklarını anımsatan Şahin, “Aksaray’ımız için yapılması gereken her çalışmaya katkı sunmaya devam edeceğiz. Sayın Komutanımız kısa süre önce göreve başladılar. Kendilerine bir kere daha başarı dileklerimizi iletiyoruz” dedi.

Albay Bilgiç de Rektör Şahin’e ziyareti için teşekkür etti ve yeni akademik yıl için başarı dileklerinde bulundu.

AVRUPA SPOR HAFTASINDA ASÜ’LÜLER TEKVANDO GÖSTERİSİ YAPTI

Spor ve sağlık alanında ihtisaslaşan Aksaray Üniversitesi (ASÜ), bir yandan alana ilişkin bilimsel projeler üzerinde çalışmalar yapıyor diğer yandan spor-toplum ilişkisinin güçlenmesi için etkinlikler gerçekleştiriyor.

ASÜ Spor ve Sağlık Alanında İhtisaslaşma Koordinatörlüğü, her yıl Eylül ayının son haftasında kutlanan “Avrupa Spor Haftası” etkinliklerine, ASÜ Spor Bilimleri Fakültesi öğrencilerinin hazırladığı tekvando gösterisi ile katılım sağladı. Hafta kapsamında sporun bireyler ve toplumlar üzerinde sağladığı fiziki ve psikolojik olumlu etkilerin anlatılmasının yanı sıra, günlük hayatın bir rutini haline getirilmesinin önemine dikkat çekiliyor. Öte yandan gençlerin farklı sportif etkinliklere yönlendirilmesi de amaçlanıyor. Türkiye’nin tüm illerinde, eş zamanlı yapılan etkinlikler kapsamında ASÜ öğrencileri de bir tekvando gösterisi sundu. Denge, hız, koordinasyon, güç ve çeviklik gerektiren hareketleri büyük bir ustalıkla icra eden ASÜ’lüler, izleyenlerin beğenisi topladı.

ASÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, spor ve sağlığın ASÜ’nün ihtisas alanı olduğunu anımsatarak, gerek bilimsel gerek ekonomik gerekse toplumsal bakımdan, sürecin her aşamasını titizlikle takip etmeyi sürdüreceklerini kaydetti.

ASÜ UP GREAT TAKIMI İHA YARIŞMASI FİNALİNE KATILDI

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) öğrencilerinden oluşan ASÜ UP GREAT takımı, Gaziantep’te düzenlenen TEKNOFEST Havacılık Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında yer alan İnsansız Hava Araçları (İHA) yarışmasın finalinde, şehri ve Üniversiteyi başarıyla temsil etti.

ASÜ ekibi, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile T3 Vakfı tarafından desteklenen festivale, SAD Havacılık ve Savunma Sanayi’nin katkılarıyla hazırlandı ve “Sabit Kanat” kategorisinde yarıştı. Akademik Danışmanlığını Prof. Dr. Ünal Akdağ, Akademik Sorumluluğunu ise Prof. Dr. M. Aydın Kömür ve Öğr. Gör. Hakan Palancıoğlu’nun yaptığı ASÜ UP GREAT takımı, Mühendislik Fakültesi öğrencileri Serkan Iğdır, Abdülbaki Tanrıkulu, Nedim Erdoğan, Günışığı Güneş, Osman Görgülü, Umut Emre Es, Kamilya Zagrudinova ve Furkan Özsüllü’den oluşuyor. Takımın ilk kez böylesi önemli bir organizasyona katıldığını ve son derece önemli bir deneyim kazandığını söyleyen ASÜ Öğretim Üyesi ve ASÜ UP GREAT Akademik Danışmanı Prof. Dr. Ünal Akdağ, “SAD Havacılık ve Savunma Sanayinin destekleriyle yarışmaya hazırlandık ve finalde şehrimizi ve üniversitemizi temsil ettik. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Bu yarışma bizim için çok önemli bir deneyim oldu. Önümüzdeki yıl, beş farklı kategoride kuracağımız takımlar ve daha gelişmiş araçlarla mücadele edeceğiz. Öğrencilerimize güveniyor ve daha iyisini yapabileceklerini biliyoruz” dedi.

ASÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin de böylesi önemli bir alanda Aksaray’ı ve Üniversiteyi temsil eden tüm ASÜ ekibini kutladı ve bir sonraki dönem için başarılar diledi.

REKTÖR ŞAHİN VE AK PARTİ HEYETİ PEYZAJ DÜZENLEMELERİNİ İNCELEDİ

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, kampüste yeşil dokuyu arttırmaya yönelik çalışmaları büyük bir samimiyetle yapmaya devam ettiklerini, belirli bir program dâhilinde süren peyzaj düzenlemeleriyle, kampüsteki yaşam alanlarının çehresinin ciddi biçimde geliştiğini kaydetti.

AK Parti Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu, İl Başkanı Hüseyin Altınsoy ve Merkez İlçe Başkanı Hamza Aktürk, Rektör Şahin’i ziyaret etti. Son beş yıl içerisinde kampüste yaptıkları alt ve üst yapı çalışmalarında gelinen nokta hakkında bilgiler aktaran ASÜ Rektörü, konuklarıyla birlikte yeşillendirme ve peyzaj çalışmalarının yapıldığı alanları gezdi. Kampüste çim ve ağaçlandırma sahaları dâhil toplam 72 futbol sahası büyüklüğünde bir yeşil alanın olduğunu ve bunun yarısının son beş yıl içerisinde üretildiğini ifade eden Prof. Şahin, “Yürüyüş yolları, park-bahçe-bina çevresi düzenlemeleri, bitkilendirme ve ağaçlandırma, bisiklet yollarının genişletilmesi, çizgilerle düzenlenmesi, güvenli sürüş için tedbirlerin alınması… Bunların hepsi bir bütünün parçaları ve biz bu hususta önemli bir mesafe kat ettik. Tüm bu çalışmalarımızın bir meyvesi olarak Üniversitemiz, Türkiye’nin en çevreci dördüncü üniversitesi payesini aldı” dedi. Milletvekili Aydoğdu da yapılan çalışmalar münasebetiyle Rektör Şahin’i ve ekibini kutlayarak, etkileyici bir değişimin medyada geldiğini kaydetti.

Şahin, ziyaretin son kısmında yeni akademik yıl ve uzaktan öğretim çalışmalarına ilişkin bilgiler verdi.

Bu haber 938 kez okundu.
938 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 11:49 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.