Parçalı az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

SAYGIYLA ANIYORUZ

Aksaray Güncel - Kasım 9, 2020 10:44 A A

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete irtihalinin 82’inci yıldönümü münasebetiyle bir anma mesajı yayınladı.

Yaşanan savaşlar, zorlu süreçler, imkânsızlıklara rağmen gösterilen mücadeleler, fedakârlıklar… İstiklal mücadelesi yolunda milletin ortak bir inanç ve ideal etrafında toplandığını ve yakılan bağımsızlık meşalesinin bugün de ufku aydınlattığını söyleyen Rektör Şahin, “Bu aziz ülkenin ne şartlarda kurulduğunu asla unutmadık. Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bu toprakları bizlere vatan yapan asil kahramanları her daim hayırla ve şükranla yâd ediyoruz. Bugün, her bir vatan evladının yapması gereken, Cumhuriyet kazanımlarını daha ilerilere taşımak, yarınların büyük Türkiye’si mücadelesine omuz vermek ve bunun için ilimde, bilimde, teknolojide çok çalışmak ve üretmektir. İşaret edilen muasır medeniyetler seviyesine erişebilmenin yolu budur. Biz de bu doğrultuda, üzerimize düşen vazifeleri en iyi biçimde yerine getirmenin gayretindeyiz” dedi.

ASÜ Rektörü Şahin, mesajını şu sözlerle tamamladı: “Bugün, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete irtihalinin 82’inci yıldönümü. Onu bir kere daha saygı, sevgi, rahmet ve dualarla anıyoruz.”

Bu haber 663 kez okundu.
663 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 10:44 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.