12° Açık
  • EURO
  • DOLAR

SOKAK HAYVANLARI İÇİN YEMLİKLERE MAMA VE SU TAKVİYESİ YAPILIYOR

Aksaray Güncel - Eylül 11, 2020 07:14 A A

Dünyada ve ülkemizde birçok insanın hayatını kaybetmesine neden olan Covid-19 salgınından vatandaşlarının sağlığını korumak için pek çok alanda tedbir çalışmaları yürüten Aksaray Belediyesi, bu süreçte sokak hayvanlarını unutmuyor. Şehrin birçok noktasına yerleştirilen yemliklere belirli periyotlarla mama ve su bırakılıyor.

Aksaray Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, hayvan dostu belediyecilik örneği sergileyerek günün her saatinde sokak hayvanlarının bakım ve tedavisini gerçekleştiriyor. Aksaray Belediyesi pandemi döneminde yiyecek bulmakta zorlanabilecek sokak hayvanları için gerekli tedbirleri alıyor. Hayvanların aç kalmaması için şehrin muhtelif noktalarına yerleştirilen yemliklere sürekli olarak mama ve su takviyesi yapıyor.

Sokak hayvanlarının yaşamsal faaliyetlerini devam etmesi için hayvanların yoğun bulunduğu park ve bahçelere bırakılan yemlikler, belediye görevlilerince sürekli takip altında tutuluyor. Maması biten yemliklere mama, suyu tükenen suluklara düzenli olarak su takviyesi yapılıyor.

Bu haber 906 kez okundu.
906 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 07:14 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.