12° Açık
  • EURO
  • DOLAR

SOSYAL MEDYADAN SOSYAL MEYDANA PROJESİ

Aksaray Güncel - Ekim 7, 2020 09:41 A A

Sosyal medya ve teknoloji bağımlılığına dikkat çekmek, gençlerin sosyal ve kültürel faaliyetlere katılımını sağlayarak hayatın içinde aktif bir şekilde yer almalarının sağlanması amacıyla Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 81 ilde başlatılan ‘Sosyal Medyadan Sosyal Meydana’ projesi kapsamında Aksaray’da etkinlik düzenlendi.

15 Temmuz Milli İrade Meydanında düzenlenen etkinliklerde, seramik, kaligrafi, resim atölyelerinin çalışmaları gençler ve vatandaşların katılımıyla alanda uygulanırken, masa tenisi, dart, satranç, akıl ve zeka oyunları, badminton ile serbest sportif etkinlik ve gösteriler sunuldu.

Vali Aydoğdu duygusal anlar yaşadı, vatandaşlar etkinlikleri ilgiyle takip etti.

Valimiz Hamza Aydoğdu etkinlik alanında masa tenisi oynayarak sporun sağlıklı yaşamın tek anahtarı olduğunu söyledi.

Sportif gösterileri ilgiyle izleyen gençleri ve vatandaşları etkinlik alanına davet eden Vali Aydoğdu Aksaray Gençlik Merkezi Müzik Atölyesinin türkü ve şarkılarına eşlik etti.

Bitlis Ahlatlı olan Vali Aydoğdu gençlerin oluşturduğu müzik grubunun seslendirdiği Bitlis’te beş minare türküsünde duygusal anlar yaşadı. Etkinliklere katılan gençleri ve vatandaşları türkü söylemek üzere mikrofona davet eden Vali Aydoğdu ilgiyle izlenen etkinliklerde vatandaşların söylediği türkülere alkışla destek verdi. Vali Aydoğdu müzik grubunun serbest etkinlik programı kapsamında her hafta Valilik önünde program yapacağını belirtti.

 

Bu haber 829 kez okundu.
829 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 09:41 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.