13° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

SULTANHANI İLÇESİNDE KADIN KÜLTÜR EVİ İLE KOP KÜTÜPHANESİ AÇILDI

Aksaray Güncel - Aralık 24, 2020 08:27 A A

Sultanhanı İlçesinde Kadın Kültür Evi İle KOP Kütüphanesi Düzenlenen Törenle Açıldı

Aksaray Valiliğince her ilçeye bir Kadın Kültür Evi projesi kapsamında 3. Kadın Kültür Evi Sultanhanı İlçesinde açıldı. Vali Hamza Aydoğdu, Sultanhanı İlçe ziyaretinde KOP Okuyor Projesi kapsamında yapımı tamamlanan KOP İlçe Halk Kütüphanesi ile Şehit Ramazan Süslü Ortaokulu Z kütüphane açılışını gerçekleştirdi.

Vali Hamza Aydoğdu beraberinde Vali Yardımcısı Yasin Ardıç, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Yüksel Çelik, Emniyet Müdürü Murat Kolcu ve kamu kurum müdürleri ile incelemelerde bulunmak ve çeşitli açılış törenlerine katılmak üzere Sultanhanı İlçesini ziyaret etti.

İlçe Kaymakamı Hasan Hüseyin Alpaslan ve Belediye Başkanı Fahri Solak ile görüşen Vali Aydoğdu İlçe hakkından bilgi aldı. KOP Okuyor Projesi kapsamında ilçeye kazandırılan KOP İlçe Halk Kütüphanesinin açılış törenine katılan Vali Aydoğdu, 2 bin 500 kitap, çocuk oyun alanı, drama atölyesi, kodlama sınıfı, çoklu öğrenme ve zeka oyun alanları bulunan ilçe halk kütüphanesinin açılışını gerçekleştirdi. Kütüphaneyi gezerek bilgi alan Vali Aydoğdu KOP hibe programı ile yapımı tamamlanan kütüphanenin hayırlı olması dileğinde bulundu.

Vali Aydoğdu daha sonra Aksaray Valiliğince her ilçeye bir kadın kültür evi projesi kapsamında üçüncüsünü Sultanhanı’nda tamamlanan ‘Kadın Kültür Evi’nin açılış törenine katıldı.

Vali Aydoğdu burada yaptığı konuşmasında; Kadın Kültür Ev’lerinde yapılacak etkinlikler ve çalışmalarla adeta bir yaşam merkezi olacağını söyledi. Merkezlerin önemini vurgulayan Vali Aydoğdu kadınların açılacak eğitim programları ile üretime dâhil edileceğini ifade ederek şöyle konuştu: ”Kadın kültür evimizde bağlama resitali de dinledik. Buradaki çocukların sanatla uğraşması ve enstrüman çalması çocuklarımıza nasıl bir öz güven kazandırdığını görmüş olduk. Bunun yanında Aksaray’a 12 tane Z kütüphane yapmıştık. Bu gün de Sultanhanı ilçemizde KOP‘unda desteklediği güzel bir kütüphanenin de açılışını gerçekleştirdik. İnşallah bu şekilde ilçe ve merkez de böyle küçük küçük güzelliklerle Aksaray’ı İç Anadolu’nun parlayan yıldızı haline getireceğiz. “diye konuştu.

Vali Hamza Aydoğdu Kadın Kültür Evi’nin açılışını beraberindeki heyet ile gerçekleştirerek merkezi gezip bilgi aldı. Şehit Ramazan Süslü Ortaokulunu ziyaret eden Vali Aydoğdu Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal’dan okulda yapımı tamamlanan Z kütüphane ile ilgili bilgi aldı. Öğrencilerle görüşerek bir süre sohbet eden Vali Aydoğdu Z Kütüphane’nin açılış kurdelasını keserek hayırlı olması dileğinde bulundu.

Bu haber 1032 kez okundu.
1.032 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 08:27 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.