Parçalı az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

TACİN MAHALLESİNDE İMARA AÇILAN BÖLGELERE İÇME SUYU HATTI DÖŞENİYOR

Aksaray Güncel - Ocak 12, 2021 11:32 A A

Aksaray Belediyesi Tacin Mahallesi Aksaray Eğitim Araştırma Hastanesine bağlantısı sağlanan yol güzergâhlarında imara açılan bölgelerin sorunsuz altyapıya kavuşması için sahada çalışma gerçekleştiriyor.

Aksaray Belediyesi şehrin dört bir yanında imara açılan ve içme suyu hattının bulunmadığı bölgelerde altyapı çalışmaları yaparak bu bölgeleri yerleşime hazırlıyor. Belediye ekiplerinin bu doğrultuda gerçekleştirdiği çalışmalarını Tacin Mahallesi 91 ve 98’inci caddelerde sürdürüyor.

İmara açılan bölgelerde altyapı çalışmalarını ilerde oluşması düşünülen nüfus yoğunluğunu göre planlayan ekipler, altyapı hizmetlerin sorunsuz olması için hassasiyetle çalışıyor. Özellikle su basınç problemi yaşanmaması için içme suyu nakil hatlarında yeterli çap büyüklüğünde polietilen borular kullanılıyor.

Belediye Başkanı Evren Dinçer, vatandaşların hizmet beklentisi ve ihtiyaçlarının karşılanması için şehrin her bölgesinde altyapı ve üstyapı çalışmalarının kesintisiz şekilde süreceğini söyledi.

Aksaray Belediyesi yetkililerinden alınan bilgilere göre Tacin Mahallesinde imara açılan bölgelerde 2 Bin 500 metre uzunluğunda içme suyu şebeke hattının döşendiği bildirildi.

Bu haber 1306 kez okundu.
1.306 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 11:32 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.