Parçalı az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

TANER KARA’DAN SERT TEPKİ

Aksaray Güncel - Şubat 15, 2022 20:25 A A

PANDEMİNİN KAHRAMANLARI BU DURUMU HAK ETMİYOR.

 

Değerli Aksaraylılar;

Geçen hafta içinde ilimiz valisi Sayın Hamza Aydoğdu İlimizin tek hastanesi olan Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesine tedbili kıyafet ile gelip sıradan bir vatandaş gibi hastanede işler yaptırıp oradaki sorunları gözlemlediğini biz de sizler gibi basından okuduk.

Adı gerek denetim olsun, gerek sorunları yerinde görmek olsun, gerekse vatandaş adına empati olsun bu durumu saygı ile karşılıyor daha sıklıkla bu uygulamanın olmasını sağlık çalışanları ve Türk Sağlık-sen Aksaray Şubesi olarak sorunların görülmesi adına olumlu buluyoruz.

Fakat Sayın valimizin bu ziyareti ile başka bir konuda yürütülen soruşturmanın daha nitelikli yürütülebilmesi adına teknik hizmetler sınıfından memur ve işçi üç arkadaşımızın yerlerinin değiştirilmesi hadisesini birleştirip Valinin hastane denetimi sonrası “Beş hemşire açığa alındı”beş çalışan görevinden uzaklaştırıldı “gibi haberler ve altına yapılan yorumlar ile sağlık çalışanlarının linç etme kampanyasını kabul etmemiz sineye çekmemiz beklenmesin.

Biliyoruz Aksaray’da Sağlığın büyük sorunları var; Emin olun bu sorunların sağlık çalışanları ile ilgili kısmı tüm sorunların yüzde biri bile değildir.

Siyasetten kaynaklı yönetimsel sorunların sorumlusu sağlık çalışanları değildir.

Hastanenin uzaklığından kaynaklı ulaşım sorunlarının sorumlusu sağlık çalışanları değildir.

Binadan kaynaklanan fiziksel sorunların sorumlusu sağlık çalışanları değildir.

Pandemi nedeni ile hasta muayenesi için oluşturulan randevü sisteminden kaynaklanan sorunların sorumlusu sağlık çalışanları değildir.

2020 mart ayından itibaren tüm dünyada ve ülkemizde Kovit-19 pandemisini sağlık çalışanları bir savaş olarak kabul etmiş ordunun en önüne geçip kahramanca savaşmışlardır. Halkımızın sağlığı için şehit veren kalıcı hastalıklara yakalanan eşini çocuğunu anne ve babasını aylarca göremeyen bu insanlardır. Pandeminin kahramanları diye günlerce balkonlarda alkışladığımız insanlar bu insanlardır.

Elbette her insan topluluğunda olduğu gibi işini doğru yapmayan işine gerekli özeni göstermeyen kendisine referans olmuş insanları kullanıp işten kaçmak isteyenler olabilir. Bunlara verilecek cezalar 657 sayılı devlet memurları kanununda tanımlanmıştır ve gerekli işlem yapılmalıdır. Bu kişiler yüzünden toptancı bir bakış ile bütün camiayı kirletmeye uğraşanlar için yasalar çerçevesinde gerekeni yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.

TANER KARA

Türk Sağlık-Sen Aksaray Şube Başkanı

Türkiye Kamu-sen Aksaray İl Temsilcisi

 

Bu haber 1381 kez okundu.
1.381 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 20:25 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.