Parçalı az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

TEKNOFEST 2020’DE GURURUMUZ OLDULAR

Aksaray Güncel - Ekim 2, 2020 09:49 A A

Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST 2020’de İnsanlık Yararına Teknoloji kategorisinde, ‘Yaşama Açılan Konteyner’ projesi ile Aksaray’ı temsil eden Hazım Kulak Anadolu Lisesi öğrencileri Vali Hamza Aydoğdu’yu ziyarette bulundular.

Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, Okul Müdürü Selim Demir, Proje Danışmanı Ali Ural ile birlikte öğrenciler Serhat Döşlü, Sait Öztürk ve Muhammet Ural’ı Valilik makamında kabul eden Vali Hamza Aydoğdu proje hakkında öğrencilerden bilgi alarak yarışma deneyimleri üzerine bir süre sohbet etti.

-En iyi sunum ödülü aldılar

TEKNOFEST 2020’ye İnsanlık Yararına Teknoloji kategorisinde katılan okul öğrencileri ‘Yaşama Açılan Konteyner’ projesi ile binden fazla müracaatın arasından finale kalarak ‘en iyi sunum’ ödülüne layık görüldü.

Projelerinin Vali Hamza Aydoğdu’ya anlatan öğrenciler yaptıkları katlanabilir konteyner projesi ile nakliye maliyetini %60 civarında azaltarak, daha geniş konteynerler ile afetzedelere konforlu bir yaşam alanı sunmayı, alt yapı hazırlıkları istemeyen proje ile hizmeti hızlı sunmayı amaçladıklarını yine kendi enerji ihtiyacını kendisi üreten ve çevreci olan konteynerler üretmeyi hedeflediklerini belirttiler.

-Hedef: İnsansız hava aracı

Okul öğrencileri 2021 Teknofestte İHA dalında katılmak istediklerini ve bu alanda derece yapabileceklerini belirtirken kendilerine destek sağlanması halinde bu alanda başarılı olacaklarına inandıklarını söylediler.

Ziyaretleri ve elde ettikleri başarılarından dolayı memnuniyetini belirterek gençleri tebrik eden Vali Hamza Aydoğdu “Biz sizlere, eğitime, gençliğe, geleceğe destek vermeyip, kime destek vereceğiz? Her türlü ihtiyacınızda yanınızda olacağız. Gelecek yıl daha çok proje ile katılmanızı istiyorum. Çalışmalarını bugünden başlayın’ ifadelerini kullandı.

KOVİD-19 TEDBİRLERİ DENETİMİ DEVAM EDİYOR

Vali Hamza Aydoğdu: “Virüsü kontrol altına aldık. Salgının yayılımını daha da azaltmak için maske, mesafe, temizlik tedbirlerine devam ediyoruz”

Kovid-19 salgın tedbirleri denetimi Sultanhanı İlçesinde Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu’nun başkanlığında Vali Yardımcısı Yasin Ardıç, İlçe Kaymakamı Hasan Hüseyin Alpaslan, İlçe Belediye Başkanı Fahri Solak, İl Sağlık Müdürü Kerim Yeşildağ ve denetim ekiplerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

İlçe merkezinde esnaf ziyaretinde bulunarak salgınla mücadelede sürekliliğin önemini belirten Vali Hamza Aydoğdu maske, mesafe ve temizlik konusunda uyarılarda bulundu. İlçe Belediyesi tarafından açılan Millet Kıraathanesinde vatandaşlarla bir süre sohbet eden Vali Aydoğdu, virüsün kontrol altına alındığını söyledi. Alınan tedbirlere uyulmasının salgının yayılım hızının düşürülmesi ve toplum sağlığının korunmasına büyük fayda sağlayacağını belirten Vali Aydoğdu, bireysel olarak temizlik kurallarına yine en önemlisi maske ve mesafeye çok dikkat edilmesi gerektiğini vurguladı.

Alınan tedbirlerle ilgili yapılan denetimlerde vatandaşlarda maske, mesafe bilincinin çok iyi olduğunu gördüklerini kaydeden Vali Aydoğdu hep birlikte mücadele edilmesinin başarılı sonuçlara ulaştıracağını söyledi.

 

Bu haber 827 kez okundu.
827 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 09:49 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.