14° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

TRAKTÖR KAZALARININ ÖNLENMESİ AMACIYLA ÇİFTÇİLERE REFLEKTÖR DAĞITILDI

Aksaray Güncel - Kasım 11, 2020 08:30 A A

İçişleri Bakanlığının ‘Trafik Güvenliği Uygulama Politika Belgesi’ kapsamında traktörlerin karıştığı trafik kazalarının önlenmesi, azaltılması römorkların görünürlüğünün arttırılması amacıyla Aksaray İl Jandarma Komutanlığı ve Ziraat Odası Başkanlığı işbirliğinde çiftçilere reflektör dağıtıldı.

Ziraat Odası Başkanlığı önünde düzenlenen törene Vali Hamza Aydoğdu, Belediye Başkanı Evren Dinçer, İl Jandarma Komutanı Albay Halil Murat Bilgiç, Şehit Önder Güzel Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü Niyazi Turgay, Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak ve çiftçiler katıldı.

32 traktör kazasının 12’si reflektör kullanılmaması nedeniyle meydana geldi

Törende konuşan Vali Hamza Aydoğdu; 2019-2020 yılları arasında Aksaray’da traktörlerin karıştığı 32 kaza meydana geldiğini bu kazaların 12 tanesinin reflektör takmamaktan dolayı oluştuğunu söyledi.

İl Jandarma Komutanlığı ve Ziraat Odası tarafından traktörlerin karıştığı kazaların önlenmesine yönelik farkındalık projesi hazırlandığını ifade eden Vali Aydoğdu; proje kapsamında traktör sahiplerine reflektör dağıtılacağını, bu şekilde kazaların önlenmesinin amaçlandığını belirtti. Belediye Başkanı Evren Dinçer ise konuşmasında farkındalık projesinin önemini belirterek tarımsal üretim gerçekleştiren çiftçilere kazasız bereketli bir yıl geçirmelerini temenni etti.

Konuşmaların ardından Vali Hamza Aydoğdu ve Belediye Başkanı Evren Dinçer traktör römorklarına reflektör montajı yaptı. Jandarma ekipleri tarafından törene katılan çiftçilere reflektör dağıtımı gerçekleştirilerek trafik kuralları ve uyarıcı levha ve ışıklandırma sistemlerinin öneminin belirtildiği broşürler dağıtıldı.

Bu haber 952 kez okundu.
952 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 08:30 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.