13° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

TÜRK TÖRESİNDE VATAN, MİLLET VE BAYRAK SEVGİSİ HER ŞEYDEN ÖNCE GELMEKTEDİR

Aksaray Güncel - Kasım 9, 2020 06:11 A A

İYİ Parti Aksaray Milletvekili Ayhan EREL; Türk Bayrağı Kanununda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun Teklifini Türkiye Büyük Millet Meclis Başkanlığına sundu.

Milletvekili EREL, yapmış olduğu açıklamada; “Yüce Türk Milletinin Hakk’a, bayrağa, bağımsızlığa, milli birlik ve beraberliğe duyduğu inanç ve bağımlılık tüm dünya ülkelerine örnek olmuştur. Türk töresinde vatan, millet ve bayrak sevgisi her şeyden önce gelmektedir.

Yüce Türk Milletinin ve devletinin bölünmez bütünlüğünün, millî birlik ve beraberliğinin yegâne sembolü Türk bayrağının resmî bayram günlerinde; kamu kurum ve kuruluşlarında, Türk tabiiyetindeki her nevi şirket ve müesseselerde ve Türk vatandaşlarının yerleşik olduğu konutlarda asılması millî duygularının, milli birlik ve beraberliğin kuvvetlenmesini sağlayacağı düşüncesindeyim. Bu yüzden Türk Bayrağımızı milli bayram günlerinde yurdumuzun her bir köşesinde dalgalanması amacıyla Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına ilgili kanun teklifimi sundum” ifadelerini kullandı.

Bu haber 1080 kez okundu.
1.080 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 06:11 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.