Parçalı az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

VALİ AYDOĞDU 455 ÖĞRETMENE VERDİĞİ SÖZÜ TUTTU

Aksaray Güncel - Ekim 3, 2020 06:52 A A

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, Aksaray’a yeni atanan 455 öğretmenle Sultanhanı Kervansarayında bir araya geldi.

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu kente yeni atanan 455 öğretmene verdiği söz üzerine İpekyolu üzerindeki en büyük Kervansaray olan Selçuklu şaheseri Sultanhanında düzenlenen kahvaltı programında buluştu.

Kente yeni atanan 455 öğretmenle daha önce düzenlenen tanışma toplantısında kenti tanımalarını isteyen Vali Aydoğdu ilk olarak tarihi İpekyolu üzerindeki en önemli Selçuklu eseri olan Sultanhanında buluşacaklarını belirterek öğretmenlere kahvaltı sözü vermişti.

Vali Hamza Aydoğdu Sultanhanında bir araya geldiği öğretmenlere hitap ederek 455 yeni öğretmen ile Aksaray da yeni bir enerji ve dinamizm olacağını söyledi.

Vali Aydoğdu konuşmasında ; “Biz sizi karşılarken de söylemiştik. Bizim buradaki tek amacımız şu; İl Milli Eğitim Müdürümüz, vali yardımcılarımız, kaymakamlarımız belediye başkanlarımızla birlikte Aksaray’ın değerlerini yüceltmek, bir olmak, biz olmak, çocuklarımıza ulaşmak ve çocuklarımızın elinden tutarak, gönlüne girerek hem Aksaray’ın geleceğini hem de Türkiye’nin geleceğini teminat altına almaktır. Bir insan dünyayı da değiştirir, bir şehri de değiştirir, bir ilçeyi de değiştirir. Benim sizden istirhamım, bugünkü aşkınızı ve şevkinizi hiç kaybetmeyin. Aksaray’ın bütün imkânları ile sizin yanınızdayız. Ben buna inanıyorum, milli eğitim müdürümüz de inanıyor, kaymakam arkadaşlarımız da inanıyor, siz de inanın. Aksaray Türkiye’ye rol model olacak. Bunu hep birlikte başaracağız, hep birlikte ikame edeceğiz inşallah” dedi.

Aksaray’da bir ekip olarak daha güzel işler yapacaklarını vurgulayan Vali Aydoğdu: “Başladığımız mutluluğun hazzını hep beraber yaşayacağız. Hepiniz Aksaray’a hoş geldiniz sefalar getirdiniz. İyi ki Aksaray a geldiniz teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Aksaray’a yeni atanan öğretmenlerle bir süre sohbet eden Vali Aydoğdu öğretmenlerden kendilerini sürekli geliştirmelerini isteyerek öğrencilerine, içinde yaşadıkları topluma ve şehre fayda sağlayacak projeler geliştirmelerini istedi.

Öğretmenlerle Sultanhanı Kervansarayını gezen Vali Aydoğdu Aksaray’ın tarihi ve tabi güzelliklerini tanımalarını ve tanıtmalarını isteyerek bu konuda her türlü desteğin kendilerine verileceğini söyledi.

Vali Aydoğdu, öğretmenlerle 800 yıllık tarihi Selçuklu Kervansarayı önünde hatıra fotoğrafı çektirdi. Aksaray Valiliği ve Sultanhanı İlçe Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen programa Vali Aydoğdu’nun yanı sıra Vali Yardımcısı Yasin Ardıç, Sultanhanı Kaymakamı Hasan Hüseyin Alpaslan, İlçe Belediye Başkanı Fahri Solak ve Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal da katıldı.

VALİ AYDOĞDU ŞEHİT YAKINLARIYLA TANIŞTI

Vali Hamza Aydoğdu Şehitlerin Emaneti Eş ve Çocukları İle Tanışma Programında Bir Araya Geldi

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğü devletin bekası için can veren aziz şehitlerimizin emaneti olan eş ve çocukları ile tanışma programında bir araya geldi.

Kılıçaslan Parkı Piramit Kafe’de düzenlenen programa Vali Yardımcısı Yasin Ardıç, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü İsrafil Aktürk, şehitlerimizin eş ve çocukları katıldı.

Her zaman yanınızdayız

Vali Hamza Aydoğdu şehitlerimizin çocukları ile yakından ilgilenerek çeşitli hediyeler verdi. Yaptığı konuşmasında şehit yakınlarının asla yalnız olmadıklarını, her zaman devletimizin ve milletinin onların yanında ve hizmetinde olacağını ifade eden Vali Aydoğdu, ‘Bayrağımız için vatanımız için şehit olan kahramanlarımızın eşleri ve çocukları sizler Türkiye Cumhuriyeti devletine emanetsiziniz. Her zaman yanınızdayız’ dedi.

Vali Aydoğdu konuşmasında; “Bizler hiçbir zaman sizlerin hakkını ödeyemeyiz. Allah bizlere çok güzel bir vatan toprağı vermiş. Bizler bütün mazlumların yanında olan zulüm görenlerin yanında olan bir devlete sahibiz. İnancımız gereği şehitlik diye bir mertebemiz var. Hepimiz öleceğiz ama ölümün de hayırlı olanı ve güzel olanı var. Bayrak için vatan için ölenler var. En değerlisi vatan için bayrak için inandığı değerler için yaşamak ve o değerler için ölmek.  Onun için sizler bize şehitlerimiz tarafından emanetsiniz. Bu emanete elimizden geldiği kadar sahip çıkmaya çalışacağız”

Her 15 günde bir şehit ailelerimiz ziyaret edilecek sıkıntı ve ihtiyaçları değerlendirilecek

Şehit aileleri eş ve çocuklarının her sıkıntısını ve derdini çözmek için elden geleni her daim yapacaklarını vurgulayan Vali Aydoğdu: “ Vali yardımcımız başkanlığında heyetler oluşturduk. Her 15 gün de bir şehit yakınlarımızı bire bir ziyaret edecekler dertlerini problemlerini dinleyeceğiz. Sizin hoş gönlünüze sığınarak hareket edeceğimizi bilmenizi isterim. Bu tür sohbetlerimizi yapmaya devam edeceğiz. Bizim sizden istirhamımız bir derdiniz bir sıkıntınız olduğu zamanda mutlak süre de bizim il müdürlüğümüze ve il müdürlüğümüzdeki arkadaşlarımıza iletmenizi isterim” diye konuştu.

Şehitlerin emaneti çocukları ile görüşen Vali Hamza Aydoğdu şehit çocukları ile eğitim üzerine bir süre sohbet etti. Çocuklara kitap hediye eden Vali Aydoğdu eğitim hayatları ve yaşamlarında başarı ve mutluluk dileklerini iletti.

Bu haber 925 kez okundu.
925 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 06:52 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.