12° Açık
  • EURO
  • DOLAR

VALİ AYDOĞDU UYARDI, SAĞLIĞIMIZ İÇİN; KONTROLLÜ SOSYAL HAYAT, HİJYEN, MESAFE, MASKE

Aksaray Güncel - Temmuz 23, 2020 09:47 A A

Türkiye genelinde il Valilerinin koordinasyonunda ‘Kovid-19 Tedbirleri Denetimi’ yapıldı. Aksaray’da denetim ekipleri ile birlikte sürdürülen “kontrollü sosyal hayat” dönemine uygun mesafe, maske tedbirlerine dikkat çekmek ve farkındalık oluşturulması amacıyla denetimlere katılan Vali Hamza Aydoğdu vatandaşları koruyucu sağlık tedbirlerine uymaları çağrısında bulundu.

Tüm dünyayı tehdit eden ve birçok ülkede binlerce insanın ölümüne neden olan Korona Virüs (COVID-19) önlemlerinin Aksaray’da etkin şekilde uygulanması ve vatandaşların bu konuda alınan tedbirlere uyması konusunda çalışmalar aralıksız devam ediyor.

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu 81 ilde İl Valilerinin koordinasyonunda gerçekleştirilen denetimlerde, emniyet teşkilatı, jandarma teşkilatı, sağlık çalışanları ve Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleriyle kent merkezinde maske denetimi yaptı. Vali Aydoğdu esnaf ve vatandaşlara selam verip bir süre sohbet ederek mesafe, maske ve hijyen konusunda uyarılarda bulundu.

“Sağlığımız için maske hayatımızın bir parçası olacak”

Vali Hamza Aydoğdu yapılan denetim ve farkındalık çalışmaları ile ilgili yaptığı açıklamada; “Türkiye genelinde bir denetim var. Bizim amacımız cebri değil, gönüllü olarak insanlarımızın hijyenine, mesafeye ve maskeye dikkat etmesini sağlamak. Dünyadaki bütün gelişmeler gösteriyor ki maske artık bizim hayatımızda bundan sonra olacak.  Onun için vatandaşlarımıza ekiplerimizle birlikte güler yüzle hem selamlaşıp sohbet ediyoruz hem maske dağıtıyoruz. Aksaray’da maske kullanım oranı da çok yüksek. Aksaray’ın değişik caddelerinde halkımız ile hem muhabbet ediyoruz hem selamlaşıyoruz hem de maske takanlara teşekkür ediyoruz, takmayan arkadaşlarımıza da maske verip bir farkındalık oluşturmaya çalışıyoruz. Bizim bilmemiz gereken bir şey var o da bir süre daha maske ile yaşamaya alışacağız. Artık bu belli bir süre bizim hayatımızın bir parçası olacak” dedi.

Bu haber 999 kez okundu.
999 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 09:47 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.