12° Açık
  • EURO
  • DOLAR

VALİ VE BAŞKAN GAZİLERLE BİR ARAYA GELDİ

Aksaray Güncel - Temmuz 20, 2020 10:53 A A

Başkan Dinçer, “Gazilerimiz, Bizlerin Gurur Ve Onur Kaynağıdır”

Vali Hamza Aydoğdu ve Belediye Başkanı Evren Dinçer, 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı’nın 46. Yıldönümü münasebetiyle Aksaraylı gazilerle, Aksaray Belediyesine ait Piramit Kafe Sosyal tesislerinde bir araya geldi.

Kıbrıs Barış Harekâtının yıl dönümünde Aksaray Belediyesinin ev sahipliğinde Aksaraylı gaziler, Aksaray Belediyesine ait sosyal tesisinde ağırlandı. Programa Vali Hamza Aydoğdu, Belediye Başkanı Evren Dinçer, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Aksaray Şube Başkanı Mustafa Dağ, gaziler ve aileleri katıldı.

20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı ile ilgili gaziler adına söz alan Gaziler Derneği Başkanı Mustafa Dağ, 46 yıl önce Türk Silahlı Kuvvetlerinin Kıbrıs’a havadan karadan ve denizden çıkarma yaptığını açıkladı. Konuşmasında yoğun duygular yaşadığını ifade eden Dernek Başkanı Mustafa Dağ, “Ebediyete intikal eden kahraman gazilerimize Allah’tan rahmet diler, hayatta olan gazilerimize sağlıklı ömürler diliyorum. Valimiz Hamza Aydoğdu beye ve Belediye Başkanımız Evren Dinçer Beye bizleri ağırladığı için teşekkür ederim.

“Ayşe Tatile Çıktı” parolasıyla askerimiz Kıbrıs’a 46 yıl önce çıkarma yaptı. O gün adaya 37 bin Mehmetçik çıktı. Halkımızı kurtardı. Sınırları belirledi. Bugün Akdeniz bizimse bu Kıbrıs harekâtı ile oldu. İşte Kıbrıs destanı yazan kahramanlar buralardalar. Hepinize teşekkür ediyor, şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum” ifadelerini kullandı.

Belediye Başkanı Evren Dinçer ise Ulusun bağımsızlığı ve vatanın bölünmez bütünlüğü için canlarını feda eden şehitlerimize ve vücutlarını siper ederek gazilik mertebesine ulaşan Kahraman gazilere minnet ve şükran ile andığını söyledi. Başkan Dinçer konuşmasının devamında “Kıbrıs barış harekâtının yıl dönümündeyiz. Şehitlerimize rahmetle anıyor, gazilerimize hayırlı ve uzun ömürler diliyorum. Vatan uğruna canlarını veren şehitlerimiz, gazilerimiz bizim gurur ve onur kaynağımızdır. Gazilerimizin bizim hayatımızda her zaman önemli bir yeri vardır. Belediye olarak her zaman sizlerin yanındayız. Sizlerin destekçisi olmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Vali Aydoğdu ise “Şairin dediği gibi, ‘Bayrakları bayrak yapan üstünde ki kandır. Toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır.’ Bizim topraklarımız şehit ve gazilerimizin kanlarıyla yoğrulmuştur. Türk İslam kültüründe gazilik ve şehitlik unvanı vardır. Bu, başka bir millete nasip olmayan bir unvandır. Biz Osmanlıdan bu yana şehitlerimiz gazilerimiz vatan için canları feda etmiştir. Biz şehitlerimizin ve gazilerimizin hakkını hiçbir zaman ödeyemeyiz. Çünkü bir insanın kendi canından kendi nefsinden fedakârlık yapması öyle sözle söylenebilecek kolay bir şey değildir. Şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmetle, dua ile yad ediyoruz. Hayatta olan gezilerimize Allah’tan uzun ömürler dilerim. O yüzden sizlerin hakkı ödenmez. Kıbrıs harekâtının 46. Yılında sizlerle bir arada bulunmak, aynı havayı teneffüs etmek Cenabı Allah’ın bize verdiği en büyük şereflerden biridir. Allah hepinizden razı olsun. Belediye başkanımıza bizleri bir araya getirdiği için teşekkür ediyorum” dedi.

Aileleriyle birlikte programa katılan Gaziler, anılarını tekrar tazelediler. Bir araya gelmekten mutluluk duyduğunu ifade ettiler.

Bu haber 1073 kez okundu.
1.073 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 10:53 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.