13° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

YAPILANDIRMADA SON GÜN 31 ARALIK

Aksaray Güncel - Aralık 24, 2020 13:54 A A

SGK Aksaray İl Müdürü Bilal Akgün borç yapılandırmaya ilişkin çağrı yaptı. Akgün, “7256 yapılandırmaya son başvuru tarihi 31 Aralık 2020’dir. Buna göre işveren ve sigortalılarımız gelin başvurun fırsatları kaçırmayın. Yapılandırma büyük fırsat, yapılandırın kazançlı çıkın“ dedi.

 

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), prim borçları, genel sağlık sigortası borçları ve diğer bazı alacakların yeniden yapılandırılması ile ilgili kamuoyunu bilgilendirmeyi sürdürüyor. SGK Aksaray İl Müdürü Bilal Akgün, yaptığı açıklama ile yapılandırmanın son başvuru tarihinin 31 Aralık 2020 olduğunu belirtti.

 

Akgün’ün açıklamasında “2020 yılı Ağustos ayı ve öncesi dönemlere ait, Sigorta primleri, Genel Sağlık Sigortası primleri, 31 Aralık 2020’den önce kesinleşen idari para cezaları Bağ-Kur sigortalılarının daha önce durdurulan hizmet sürelerinin ihyası halinde doğan alacaklar, vb SGK alacakları yapılandırma kapsamındadır.

 

Başvurularınızı 31 Aralık 2020 tarihine kadar, e-sigorta kanalıyla internet üzerinden yapabileceğiniz gibi, şahsen veya posta yoluyla sosyal güvenlik kurumu birimlerine de yapılabilirsiniz” ifadelerine yer verdi.

 

Açıklamada borcunu peşin ödeyen işverenler için Yİ-ÜFE’nin yüzde 90 ı, ilk iki taksit süresi içinde taksitle ödeyen işverenler için de yüzde 50’sinin silineceği, taksitli ödemeyi tercih eden borçluların ikişer aylık dönemlerde 6,9,12 ve 18 eşit taksitle ödeme yapabilecekleri belirtirken tüm vatandaşlarımıza yapılandırmada yararlanmalarını tavsiye ediyorum” dedi.

Bu haber 830 kez okundu.
830 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 13:54 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.