15° Parçalı az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

YENİLİKÇİ YAKLAŞIMLARLA ŞEHRE KATKI SUNMAYA ÇALIŞIYORUZ

Aksaray Güncel - Ocak 5, 2021 08:59 A A

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, şehre geniş bir perspektiften baktıklarını ve Üniversitenin ilgi alanına giren her konuda Aksaray’a katkı sunmaya çalıştıklarını söyledi.

22’nci Dönem AK Parti Aksaray Milletvekili Ahmet Yaşar ile Aksaray Kültür Turizm Üniversite Sivil Toplum Örgütleri İşbirliği Derneği (AKTÜSDER) Başkanı Rasim Gül, Rektör Şahin’e nezaket ziyaretinde bulundu. 2020’nin genel bir değerlendirmesinin yapıldığı ziyarette konuşan Prof. Şahin, bir yandan eğitim-öğretim faaliyetlerine ve akademik çalışmalara devam ettiklerini diğer yandan şehirle ilişkileri daha da geliştirerek, yeni bir ufuk oluşturmaya çalıştıklarını söyledi. Sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif etkinliklere ek olarak sanayide ve üretimde yenilikçi projeler geliştirme gayretlerinin olduğuna dikkat çeken ASÜ Rektörü, “İhtisaslaşma bunun en somut örneğidir. Bu proje ile biz, Aksaray’ın spor ve sağlığın kesiştiği kümede bir cazibe merkezi olmasını arzu ediyoruz. Yeni bir fikir yeni bir üretim sürecine, yeni bir üretim süreci istihdama, istihdam yan üretim alanlarının, etkinlik ve organizasyonların gelişmesine ve nihayetinde toplumsal refaha katkı sunacaktır. Hayallerimizi geniş tutuyor ve rutinin ötesine geçmeye çalışıyoruz. Çünkü biz, yaşadığımız şehre ve çalıştığımız kuruma âşık biçimde işlerimizi yapıyoruz” dedi.

Kısa açıklamanın ardından ASÜ Rektörü Şahin, ihtisaslaşma başta olmak üzere yıl içinde üretilen diğer çalışmalara ilişkin de konuklarıyla istişarelerde bulunarak, ziyaretleri münasebetiyle Yaşar ve Gül’e teşekkür etti.

YILIN İLK KAHVALTI BULUŞMASINDA PROJELER KONUŞULDU

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, ağır şartlar altında geçmiş olmasına rağmen 2020 yılında pek çok alanda başarılı işler ürettiklerini, bunu 2021 yılında da sürdüreceklerini söyledi.

Yılın ilk kahvaltı buluşması, Senato Salonu’nda, başta fiziki mesafe kuralı olmak üzere pandemi şartlarına üst düzeyde riayet edilerek gerçekleştirildi. 2020 yılına dair genel bir değerlendirmenin yapıldığı etkinlikte, 2021 için planlanan çalışmalar ve projeler konuşuldu. 2020’nin tüm dünya için ağır şartlar altında geçtiğini, bir takım kısıtlamaların gündelik hayat pratiklerinde zorunlu değişiklikler meydana getirdiğini kaydeden Prof. Şahin, “Tüm zorluklara rağmen 2020’de eğitim-öğretim, bilimsel çalışmalar, fiziki işler, dijitalleşme gibi geniş bir alanda önemli çalışmalar yaptık ve hatırı sayılır başarılar elde ettik. Her zaman söylediğimiz gibi başarı bir ekip işidir. ASÜ ailesi olarak biz iyi bir ekibiz ve ahenk içerisinde üretmeye devam ediyoruz. 2021 yılında da mümkün olan her çalışmayı yine el birliği içinde yapacağız ve ivmeyi arttıracağız” dedi.

Yapılan kısa açıklamanın ardından ASÜ Rektörü, akademisyenleri dinledi, planlanan projelere dair istişarelerde bulundu

Bu haber 770 kez okundu.
770 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 08:59 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.