12° Açık
  • EURO
  • DOLAR

YENİLİKLERİN ÖNCÜSÜ MAYA’DAN BİR İLK DAHA…

Aksaray Güncel - Ekim 12, 2020 09:41 A A

“Çip Bebek” Yöntemi ile 7 Yıllık Hasret Sonrası Dördüz Gebelik

Yıllardır bir çok tedavi gören ve sonuca ulaşamayan Tan çitfti, Aksaray’da yeniliklerin öncüsü olan Maya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesinde yapılan microcip yöntemi ile dördüz bebeklerine kavuştu.

Aşılama tedavisinde dünyada yeni bir çığır açan mikroçip yöntemi, Aksaray’da bebek sahibi olmak isteyen Tan çiftinin umudu oldu. 7 yıldır evli olan ve farklı yöntemler deneyerek bebek sahibi olamayan Solmaz Tan, Maya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesinde ‘Çip Bebek’ yöntemiyle hamile kaldı.

Çift, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Rıfkı Karabatak’a başvurdu ve aşılama yöntemine karar verildi. ‘Çip bebek’ de denen mikroçip yöntemiyle sperm ayrıştırılarak aşılama yapıldı ve ilk seferde başarılı oldu. Gebe kalmanın sevinciyle dördüz olmasının şaşkınlığını bir anda yaşayan Solmaz TAN’ın halen 8. haftalık dördüz gebeliği sürüyor.

“NORMAL YÖNTEME GÖRE BAŞARIMIZ 3 KAT ARTTI”

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Rıfkı Karabatak, Mikroçip yönteminin bir yıl kadar kısa bir süredir uygulanmasına rağmen sonuçların oldukça başarılı olduğunu belirterek, “Erkek kısırlığında ve sebebi açıklanamayan kısırlık tedavisinde kullandığımız mikroçip yöntemini uygulamaya başlayalı kısa bir süre olmasına rağmen sonuçlar yüz güldürüyor. Bir istatistik vermek için erken, ama başarı oranlarımız 3 kat arttı diyebilirim. Bu yöntem ilimizde bir çok çiftin umut ışığı oldu. Çiftimiz bize başvurdu ve “Mikro Çip” yöntemini uyguladık. Solmaz Hanım iki aylık gebe ve dördüz bebekleri olacak. Bizlerde çiftimizin mutluluklarını paylaşıyoruz” dedi.

“MUTLUYUZ”

Mutluluklarını gizleyemeyen Tan çifti ise yaptıkları açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“Uzun yıllardır eşim ile birlikte tedavi görüyorduk. Yedi yıldır yapılan tedaviler sonucunda yine çocuğumuz olmadı. Maya hastanesinde Op. Dr. Rıfkı Karabatak hocamız sayesinde şimdi dördüz bebeklerimiz olacak. Bebeklerimiz şu anda iki aylık ve durumları çok iyi. İnşallah kucağımıza almakta nasip olur. Rıfkı hocamıza ve Maya hastanesine çok teşekkür ediyoruz, tek kelime ile mutluyuz” dedi.

Bu haber 909 kez okundu.
909 Okunma sayısı
Aksaray Güncel - 09:41 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.